BROUČKOVÉ A JINÁ HAVĚŤ
březen – duben 2019

Jaro je tady! Příroda se probouzí a s ní i všemožný hmyz. Cože? Hmyz? Fuj! Brrrr! Pryč s ním! K čemu je dobrý? Vždyť jen obtěžuje! No…., někdy ano. Souhlasíme.
Ale! Pozor! Hmyz je neuvěřitelně důležitý. Aby naše planeta zůstala zdravá a abychom na ní vůbec mohli žít, hmyz prostě potřebujeme. Opravdu!
Hmyz je všude kolem nás, ale má to s námi čím dál těžší. Kácíme stromy, stavíme domy, sečeme trávníky, používáme chemické postřiky a jemu pak chybí přirozené útočiště.
Proto jsme se s dětmi rozhodli, že broučkům trošku pomůžeme a vyrobili jsme hmyzí hotely. Nabídli jsme tak hmyzákům spoustu atraktivních zákoutí a originálních pokojů, kam se mohou ihned nastěhovat.
Ubytování je zdarma. Po hmyzu pouze požadujeme ochotu pomoci s likvidací škůdců.
Ano! Opakujeme! Hmyz je užitečný. Pomáhá nám zbavovat se třeba mšic nebo larev much či červů. Zkusme je tak brát my všichni.

Za užitečný hmyz děkují děti ze školní družiny ZŠ Milénova