Na podzim roku 2020 se žáci tříd 8. C a 9. D zapojili do dalšího mezinárodního projektu na platformě eTwinning. Hlavním tématem tohoto projektu se staly vánoční zvyky a tradice v evropských zemích. Výhradním komunikačním jazykem byla angličtina.

Cílem projektu bylo zvýšit kulturní povědomí žáků i učitelů, zdokonalit ICT kompetence a jazykové dovednosti.
Do projektu se vedle ZŠ Milénova zapojily školy z Dánska, Chorvatska, Itálie, Polska, Portugalska, Rumunska, Řecka, Španělska a Turecka.

Žáci si vyměnili ručně vyrobené vánoční pohledy a přání, vytvořili maskota a logo projektu, natočili video vzkazy v rodném jazyce, v angličtině i v jazycích některých zahraničních partnerů, sestavili recepty na oblíbené vánoční cukroví a úspěšně upekli cukroví podle receptů vytvořených partnery, což rovněž zdokumentovali na videu. Podíleli se i na tvorbě online adventního kalendáře, v němž partnerské školy představily typické vánoční zvyky, cukroví a příběhy. V rámci projektu se čeští účastníci také setkali online se svými vrstevníky z Turecka a Polska.

Společným výstupem je elektronická kniha, v níž najdete hlavní materiály vytvořené v průběhu projektu. Odkaz na knihu zde:

Mgr. Petra Píštěková