ZŠ Milénova se ve dnech 10. a 11. října zapojila do celoevropské kampaně a oslav Erasmus Days, jelikož od 1. 6. 2018 do 31. 5. 2020 realizuje s finanční podporou programu Erasmus+ projekt „Moderní metody a technika ve výuce anglického jazyka“ registrovaný pod číslem „2018-1-CZ01-KA101-047531“.

Cílem akce ED 2019 bylo šířit výsledky probíhajícího vzdělávacího projektu nejen mezi žáky, ale i další pedagogy. Učitelé cizích jazyků nachystali projektový den pro žáky 3. až 9. ročníků. Děti si vyzkoušely neotřelé aktivity v podobě interaktivních kvízů a křížovek, tvořily animované kreslené příběhy, puzzle, mluvící avatary a krátká videa, vyplňovaly poslechové doplňovačky, lovily QR kódy a poznávaly přísloví v různých evropských jazycích.

Žáci se rovněž zapojili do celoevropského projektu, v jehož rámci si s více jak 100 školami z celé Evropy vyměnili pohlednice a vzkazy, které nyní zdobí školní chodby a dětem názorně ukazují města, která se do oslav zapojila.

Čtyři učitelé angličtiny ze ZŠ Milénova, účastníci metodických kurzů v zahraničí, které absolvovali v rámci projektu Erasmus+, v pátek 11. října vedli workshopy pro učitele z brněnských i mimobrněnských vzdělávacích institucí, kterým představili nové výukové zdroje a podělili se i o poznatky z praxe při jejich aplikaci.

Mgr. Petra Píštěková
za sekci cizích jazyků
ZŠ a MŠ Brno, Milénova14