Ve středu 24. 4. 2019 se naše volejbalové družstvo zúčastnilo krajského finále základních škol.
Naši školu jeli reprezentovat tito žáci: Tomáš Křenek, Lukáš Konečný, Marko Stjepan, Michal Malec, Tadeáš Milichovský, David Hanák, Matyáš Pokorný a Lukáš Pokorný.
Čekala nás celkově 3 utkání. V prvním zápase jsme se utkali se Šlapanicemi. Tento zápas jsme vyhráli 2:0 a tím jsme získali 3 body. V dalším zápase jsme se střetli s Vyškovem, který jsme také porazili 2:0 a získali jsme opět 3 body.
V posledním zápase nás čekal ten nejtěžší soupeř a tím bylo Znojmo. Dalo by se říct, že zápas s nimi bylo finále, protože stejně jako my vyhráli obě předešlá utkání. První set byl velice vyrovnaný. Nakonec jsme ho ale vyhráli.
Velkou zásluhu na výhře měl Lukáš Konečný, který náš tým podržel výborným podáním, ale také ostatní, kteří naopak dobře přihrávali, ale také výborně odútočili.
Druhý set byl ještě těsnější než ten první. Znojmo na nás začalo tlačit. V koncovce druhého setu jsme dokonce i prohrávali, ale po několika našich úspěšných blocích a našich útocích, jsme nakonec Znojmo porazili. Tímto posledním vítězstvím jsme definitivně ovládli celé finále a kvalifikovali jsme se k reprezentaci našeho kraje do republikového finále.
Po konci zápasů došlo k vyhlášení turnaje a ostatních cen. Obsadili jsme tedy první místo, ale k našim hráčům mířilo ještě více cen.
Cenu za nejlepšího hráče získal zaslouženě náš kapitán Tomáš Křenek. To však nebyla jediná cena, protože ho pořadatelky turnaje zvolily největším sympaťákem ze všech hráčů a obdarovaly ho kofolou "když ji miluješ, není co řešit". Tímto byl zakončen turnaj, který byl pro nás velice úspěšný.
Napsal: Lukáš Pokorný VIII. C