V sobotu 27. dubna 2019 jsme jely na Finálový turnaj Krajského přeboru do Svitávky. První a zároveň nejdůležitější zápas jsme hrály proti Junioru, kterého jsme poslední tři turnaje porazily. To nic nemění na tom, že jsme je nepodcenily a byly si vědomy, jaký soupeř proti nám hraje. První set se nám dařilo, skoro jsme nechybovaly, vzájemně se podporovaly a zaslouženě vyhrály. Do druhého setu jsme nastoupily maličko hůře než do prvního a celou dobu to bylo vyrovnané. Potom jsme se od nich odtrhly a vyhrávaly o tři body. To bychom ale nebyly my, kdybychom nepokazily naši "oblíbenou" koncovku. Začaly jsme kazit a i přes rady trenéra jsme druhý set prohrály. Poté už jsme se nedokázaly dostatečně zkoncentrovat a nakonec zápas prohrály.

Moc nás to všechny mrzelo, ale takový je volejbal a sport celkově. Tahle prohra nás posunula do boje o 5. až 8. místo.
Do druhého zápasu jsme nastoupily proti Vejrostové. Z minulého zápasu jsme byly všechny ještě zklamané, ale byly jsme odhodlány teď vyhrát a to se nám také povedlo. V prvním setu jsme nechybovaly a byly lepší než soupeřky. V druhém setu jsme ale začaly kazit i lehké míče a opět jsme nedotáhly koncovku. Všechno jsme ale napravily v tiebreaku, kde jsme bez větších komplikací zvítězily. Třetí a zároveň poslední zápas jsme hrály proti Kuřimi. Bylo vidět, že už to byl náš poslední zápas, protože jsme se už tak moc nesoustředily. Chtěla bych tady vyzdvihnout zákroky Anežky Měřínské, protože občas už to bylo opravdu neuvěřitelné, co všechno dokázala vybrat. Nakonec jsme ale prohrály vždy o 2 body 0:2 a skončily na šestém místě a nakonec i na šestém místě celkově.

Chtěla bych poděkovat všem holkám za super ročník. Děkuji i panu trenérovi za celý soutěžní rok. Jsem na nás všechny pyšná, protože vím, jaké úsilí a pevné nervy to všechny stálo. Myslím si, že jsme si to společně užily a přeji holkám z nižších ročníků hodně štěstí do příštího roku.

Eliška Klímová IX.C