V sobotu 13. října nastoupilo i družstvo „B“ ke svým třem zápasům 1. kola Krajského přeboru žákyň Jihomoravského kraje. Jelikož se obě naše dívčí družstva kvalifikovala do 3. výkonnostní skupiny, podařilo se získat pořadatelství na domácí půdu naší „Alma mater“ ZŠ Milénova. Týmu se bohužel nepodařilo navázat na bojovný kolektivní výkon, který předváděl v kvalifikačních utkáních a ze sobotních klání odváží tři prohry 0:2.

První utkání bylo přímé derby školních týmů Milénové, kdy „A“ družstvo potvrdilo své kvality a nenechalo během utkání nic náhodě i přesto, že v druhém setu nastoupilo v obměněné sestavě. V druhém utkání jsme nastoupili proti nejslabšímu celku naší skupiny - Hippo Kuřimi, ale ani proti tomuto družstvu se nám nepodařilo ukořistit cenné body, které by znamenaly udržení ve skupině. Výkon našich děvčat byl ale proti prvnímu utkání zlepšený. Poslední zápas jsme odehrály proti mančaftu Vyškova, který si bez potíží pohlídal koncovky setů a nepřipustil žádné komplikace v počítání závěrečných bodů.

Mgr. Šárka Sklenářová

Naopak družstvu „A“ se turnaj povedl na výbornou. Na nahrávce dirigovala hru Katka Repková, obranu na síti řídily blokařky Veronika Chajdová s Anežkou Štorovou, na smeči hrály Vanda Kadaňková s Anežkou Měřínskou a na univerzálu se střídaly Viki Beránková s Natašou Ruskovou. Družstvu „A“ se podařilo postupně porazit všechny soupeřky a 3. skupinu jasně vyhrát. Tím si holky zajistily postup do 2. skupiny a drží průběžné postupové místo do Finálového turnaje. V příštím kole zkusíme opět zabojovat a v obtížné konkurenci navázat na úspěchy z 1.kola.

Mgr. Václav Starý