Dne 5.1.2019 družstvo „A“ hrálo svůj 1. turnaj v novém roce. Ve druhé skupině jsme se utkaly s Kuřimí, Sokolem a KP „B“. První zápas jsme hrály s domácím týmem z Kuřimi. Tento zápas jsme nezvládly v koncovkách. Zřejmě se u nás projevila dlouhá pauze v trénování. Prohrály jsme 0:2. Ve druhém zápase jsme se utkaly se Sokolem. V zápase jsme se snažily vyrovnat o něco těžším soupeřům a to se nám i povedlo. Byl to pěkný zápas, který ale bohužel skončil opět 2:0 pro soupeře. Ve třetím zápase jsme si zahrály s KP „B“. Po pauze jsme se dlouho vzpamatovávaly. Proto první set nevypadal podle našich představ. Za to druhý set jsme vybojovaly s velkým rozdílem. Stejně tak i tiebreak. Utkání skončilo 2:1 pro nás, takže jsme nesestoupily, ale ani jsme nepostoupily do lepší skupiny, jak jsme chtěly.

Viktorie Beránková IX.C

Družstvo „B“ hrálo první zápas proti Vyškovu a prohrálo 0:2. Sice jsme se snažily, ale hodně jsme kazily podání, což je naše nejsilnější zbraň. Začátek byl i díky tomu hodně nepovedený a do zápasu už jsme se nedokázaly dostat. Druhý zápas jsme hrály proti VK KP „D“ a bohužel jsme také prohrály 0:2. Tento zápas byl značně lepší než ten první. Nekazily jsme tolik podání a větší bojovností jsme soupeře na začátku setu zatlačily. Byly jsme však slabší na příjmu a nedařilo se nám ukončovat naše rozehry bodem, proto nás soupeř jasně přehrál. Třetí zápas jsme hrály proti Znojmu. Byl to zápas o sestup a nervy pracovaly na plné obrátky. Celý první set byl jasně v naší režii a nám se dařilo snad všechno. Ve druhém setu jsme trochu polevily a o výsledku musel tedy rozhodnout až tiebreak. V tiebreaku to bylo jak na houpačce. Jednou byl na koni soupeř, jednou my. Na konci jsme dokázaly soupeře lépe zatlačit servisem a méně chybovat, což rozhodlo v náš prospěch, výhře 2:1 a setrvání ve skupině 4. skupině.

Kristýna Kotlánová VIII.C