V sobotu nastoupily starší žákyně ze ZŠ Milénova do turnajů 1. kola Krajského přeboru. Družstvo „A“ hrálo 2. skupinu, družstvo „B“ 4. skupinu.

Áčko bylo současně i pořadatelem turnaje doma v tělocvičně na Milénové. Postupně se utkalo s VK KP „B“, Břeclaví a Sokolem Brno I.

V tomto turnaji nám chyběla nahrávačka. V 1. utkání proti VK KP „B“ nahrávaly blokařky. Tato nestandardní varianta nás dost svazovala. Dělali jsme spoustu nevynucených chyb a ztráceli zbytečné míče. Naštěstí jsme soupeřky jasně přehráli na podání a celkem jednoduše jsme vyhráli 2:0(25:11,25:13).

Ve 2. utkání nás čekala Břeclav. Opět nahrávaly blokařky. Soupeřky se opíraly o jednu hráčku. Nutno ale říct, že nejlepší ze všech družstev. Jasně proměňovala útoky v body jak od sítě, tak i ze zadní pozice. 1. set jsme prohráli 17:25. Zlepšeným podáním se nám podařilo otočit a těsně vyhrát koncovku druhého setu 25:23. V tiebreaku ale opět Břeclav odskočila a dohrála utkání na vítězství 2:1.

V posledním zápase zkusila nahrávat Danča Slámová. Zcela bez tréninku a poprvé na tomto postu to zvládla na jedničku a „odpinkala“ utkání skvěle. V 1. setu jsme si k výhře pomohli vynikajícím servisem. Ve 2. setu jsme opět přidali zbytečné chybování. Sokolky se zlepšili ve všech herních činnostech a zatlačily na nás podáním. To ostatně rozhodovalo velkou většinu rozeher na obou stranách. Vítězství 2:0 znamenalo celkem 7 bodů, 1. místo a postup do 1. čtverky.

Do dalších zápasů zkusíme stabilizovat výkonnost. Nehrát v tak velkých vlnách, zapracovat na obraně na síti i v poli a zlepšit přihrávku míče zadarmo.

Chválím všechny hráčky za nasazení a předvedené výkony a kapitánku Markétu Láníkovou za perfektní vedení družstva.

Sestava: Markéta Láníková, Kristýna Němcová, Daniela Slámová, Tereza Kašparová, Markéta Kratochvílová, Nela Lancůchová a Nikča Koudelková

„Béčko“ odehrálo své zápasy v tělocvičnách na základní škole Novolíšeňská. Utkali jsme se s týmy TJ Junior Brno B, Křenovicemi a Kuřimí.

První set prvního zápasu s Juniorem B jsme prohráli velice těsně 24:26. Na další set jsme ale přitvrdili podáním a druhý set byl s přehledem náš. V tiebreaku jsme nenechali nic náhodě a první zápas jsme vyhráli 2:1.

Na druhý a třetí zápas nás čekali výkonnostně podobní protihráči. Křenovice a Kuřim. Naší největší výhodou bylo tvrdší podání. Z toho jsme měli my trenéři velikou radost, protože jsme se na tuto herní činnost v tréninzích záměrně soustředili. S oběma týmy jsme na začátku každého setu nahnali několikabodový náskok. Poté každá hráčka na podání zkoušela různé typy podání. S Kuřimí i Křenovice jsme vyhráli 2:0. A tento výkon nás posunul do 4. čtvrtky.

Z těchto zápasů si odnášíme velkou radost i mnoho zkušeností. Radost hlavně z malé kazivosti podání a jeho velké úspěšnosti. Do dalších zápasů musíme zapracovat na přesnějším příjmu a výběru v poli.

Všechny hráčky velice chválím. Nasazení neztráceli po vyhraném ani prohraném setu. Lavička stále povzbuzovala. Kapitánkami byly a na každý zápas se vystřídali: Ester Beránková, Anna Metelková a Justýna Chlupová.

Sestava: Ester Beránková, Anna Metelková, Justýna Chlupová, Tereza Míčková, Lucie Ludínová, Jolana Studená, Barbora Kaslová, Charlota Adametzová.

Václav Starý a Magda Pojerová