10.11. 2018 proběhl 2. kolo Krajského přeboru starších žákyň. Turnaj 2. skupiny se hrál na ZŠ Vejrostova. ZŠ Milénova „A“ se v prvním zápase utkala s domácím týmem ZŠ Vejrostova. V prvním setu Milénova zvítězila. Byl to velice vyrovnaný set 32:30. V druhém setu jsme také zvítězily, ale rozhodnuto bylo až na konci setu, když jsme konečně zabraly a přestaly kazit jednoduché balony. Druhý zápas se Milénova utkala s Boskovicemi. První set jsme prohrály. Měly silný servis a my jsme moc kazily. Druhý set jsme nechaly nahrávat kapitánku Vandu, která hraje i na smeči a povedlo se nám vybojovat tiebreak. Bohužel jsme nezachytily začátek. Nedařilo se nám na podání ani v útoku a celkově jsme moc kazily. Poslední zápas proti KP „B“ jsme vyhrály s přehledem 2:0. Byl to slabší soupeř, ale také nás trochu potrápil. Celkově jsme obsadily druhé místo a s tím jsme spokojené, protože v předchozím turnaji jsme postoupily z 3. skupiny. Držíme si postupovou pozici do Finálového turnaje (průběžné 7.místo ze 30 družstev) a to je náš cíl. Příště se pokusíme postoupit a vyšplhat tabulkou ještě výše.

Anežka Měřínská

Družstvo „B“ se v sobotu utkalo v domácím brněnském derby s družstvem žákyň VKKP Brno „D“. Obdrželo sice porážku 0:2, ale předvádělo neuvěřitelnou obranu v poli, kterou ocenila i trenérka protivníků Mája Kašubová. Divácky to bylo z hlediska našeho týmu nejpohlednější utkání soboty.

Dále pak následovalo utkání proti Velké Bíteši. Tyto soupeřky se nám podařilo předčít hlavně organizací obrany a míče zdarma a také podáním. I přes citelné výpadky koncentrace se děvčatům „B“ družstva podařilo získat obě sady (tu druhou nejtěsnějším rozdílem 24:26) a tudíž i vítězství 2:0.

Poslední zápas nás čekalo družstvo neporaženého Drásova. Vítězství 2:0 by nám mohlo pomoct k počítání míčů a následnému postupu. To se ale bohužel nekonalo. Po prohraném prvním setu se týmu ještě podařilo vzepjat a druhou sadu ukořistit. Rozhodující tiebreak byl ale proti tvrdě servírujícímu Drásovu nad naše síly.
Ze sobotního turnaje si tedy odvážíme těsné 3. místo ve čtvrté výkonnostní skupině, kterou se nám podařilo jedním vítězstvím udržet.

Za družstvo VKKP Brno – Milénova B

Mgr. Šárka Sklenářová