Dne 15. 12. 2018 se uskutečnilo 4. kolo Krajského přeboru starších žákyň. Turnaj 2. skupiny se hrál v Boskovicích v hale Svitávka. Turnaj jsme zahájili zápasem proti týmu DDM Hippo Kuřim. První set jsme se neukázali v tom nejlepším světle, ale i přes několik chyb jsme náš tým dovedli k vítězství. Druhý set jsme se rozehráli a hráli s větší přesností a razancí. K naší výhře nám pomohla naše skvělá kapitánka Vanda Kadaňková, která zvládá hrát na dvou postech a to na obou úžasně. V tomto setu nám ale byla nejplatnější na nahrávce. Druhý set jsme také vyhráli. Další zápas jsme hráli proti domácímu týmu Boskovice. První. set jsme hráli se vzpomínkou z minulého utkání s Boskovicemi, který skončil prohrou pro nás. Byli jsme vystrašené a po pár chybách jsme si přestaly věřit a první set jsme prohráli. Do druhého setu jsme vystřídali a šlo nám to lépe. Celý set jsme vedli a tak to vypadalo nadějně, ale zradila nás koncovka, při které nás začali dohánět a my zpanikařili a poté prohráli. Tentokrát to už bylo lepší a já věřím, že jim to příště vrátíme. 3. zápas jsme hráli proti Drásovu. První set jsme začali na servise po vyhraném losování, což se nám moc nestává. Nastoupili jsme s chutí vyhrát a taky díky naší odhodlanosti jít si za výhrou jsme zvítězili. Další set jsme museli udržet pozornost, organizovat si hru a nekazit servis, to jsme splnili a tak jsme znovu zvítězili.

Anežka Měřínská

Družstvo Milénove „B“ taktéž nastoupilo ke 4. kolu Krajského přeboru žákyň ve III. výkonnostní skupině, která se odehrála na pohodlných dvou kurtech tělocvičny Sportovního gymnázia Botanická. Bohužel tři těsně ztracené koncovky nás stály udržení ve skupině i přesto, že jsme jeden zápas suverénně vyhrály. Velká poklona patří Elišce Klímové, která ač jako univerzálka odehrála celý turnaj na postu nahrávačky a byla vynikající. Výsledkový servis zápasů ze soboty z našeho pohledu tudíž 0:2 vítězství pro VKKP „B“ pod vedením trenéra a vedoucího soutěže Petra Pavlici, kdy jsme bohužel zápas prohrály v jednom postavení, jelikož se nám nezadařilo otočit servis jedné podávající hráčky. Druhý zápas pro nás 2:0 proti silným, ale rozhádaným soupeřkám z Břeclavy. A poslední zápas proti ne úplně přesvědčivě hrajícímu družstvu DDM Brno, ve kterém jsme vyrobily neuvěřitelné množství chyb na servisu, které nám pak dále znemožnily se soupeřem držet krok a ještě lépe jej zatlačit – 0:2.

Mgr. Šárka Sklenářová