II. skupina- VK KP Brno-ZŠ Milénova „A“

V sobotu 19.1.2019 jsme hráli další kolo Krajského přeboru starších žákyň opět v Kuřimi. Postupně jsme nastoupili proti Junioru Brno, Kuřimi a Drásovu. Junior je průběžně na 3. místě celé soutěže o 30 družstvech a v průběhu roku poprvé opustil 1. skupinu. Proto jsme měli velkou motivaci ho porazit. Povedlo se nám to 2:1, když jsme nezvládli pouze koncovku ve 2. setu. Další v pořadí byla domácí Kuřim. Po nejlepším utkání celého dne jsme bohužel smolně prohráli v tiebreaku 13:15. Následovalo jasné vítězství nad Drásovem 2:0. V celkovém součtu jsme pod sebe dokázali dostat silný Junior a Drásov. Odvážíme 2. místo. Do 1. skupiny zaslouženě postoupila domácí Kuřim. Nikdo ze soupeřů nedokázal ubránit její útoky ze zóny IV. Družstvo chválím za předvedené výkony, stále se zlepšující herní činnosti jednotlivce a celkový herní projev.

Mgr. Václav Starý

IV. skupina- VK KP Brno-ZŠ Milénova „B“

Dne 19. 1. 2019 jsme hrály na naší škole zápas proti Jehnicím, Velké Bíteši a VKKP Brno D. První utkání bylo proti Jehnicím, to jsme prohrály 1:2. První set se nám celkem dařil, ale za to druhý jsme úplně pustily a prohrály. Vzápětí jsme prohrály i v tiebreaku. Takže první zápas se nám nepovedl, ale druhý zápas jsme hrály proti Velké Bíteši. Ten jsme vyhrály 2:1, první set jsme prohrály kvůli naší nesoustředěnosti. Druhý set jsme vyhrály a dostaly se do hry. Po druhém setu opět došlo k tiebreaku, a ten jsme vyhrály. Třetí a poslední zápas jsme vyhrály. Bylo to velice napínavé, první set jsme prohrály, ale bylo to těsně a v druhém setu jsme ukázaly, co umíme, to nás motivovalo k tomu, abychom vyhrály i tiebreak. Bylo to těsné a o pár bodů ale bojovaly jsme do poslední chvíle a vyhrály jsme. Díky poslední výhře jsme se udrželi ve 4. skupině.

Nela Tinzlová