V zamlžené nedělní ráno 4. listopadu se vydala celá banda děvčat ZŠ Milénova na 1. kolo Poháru 7. tříd do Přímětic u Znojma. Ve druhé výkonnostní skupině nás čekala utkání se silnými soupeři – domácími chlapci z Přímětic, a dále pak s děvčaty ze Sokola Brno I. a Břeclavi.

Jak byla zamlžená cesta z Brna do Přímětic, tak byly bohužel mlhavé výsledky dnešních bojů našich děvčat. V prvním zápase jsme prohrály s kluky z Přímětic 2:0, kteří jasně dominovali jak v útoku, tak razancí na podání. V druhém zápase jsme si brousily zuby na skalp Sokola Brno I. Vstup do prvního setu tomu tak nasvědčoval = jasně jsme dominovaly. Ve druhém setu se, bohužel i díky našim častým chybám na podání, dostaly Sokolky do hry a po těsné koncovce jsme ztratily vedení 23:21 v poměru 25:27 a šlo se do tiebreaku. Bohužel i v tiebreaku jsme již od začátku tahaly za kratší konec a rozhodující sadu ztratily značným rozdílem. Poslední zápas turnaje pak pro sebe získala s přehledem hrající Břeclav 2:0.

Z Přímětic si tedy odvážíme dvě prohry 0:2 a jednu těsnou 1:2, která nás bohužel stála udržení ve druhé výkonnostní skupině. Naopak ale zkušeností jsme si odvezly opět obrovskou kopu a za 14 dní se těšíme na další turnaj Poháru.

Za družstvo VKKP Brno – Milénova

Mgr. Šárka Sklenářová