V neděli 24. 2. se i děvčata družstva VKKP Brno Milénova zúčastnila Poháru 7. tříd – premiérově ve skupině TOP 4! V neděli nás čekala nabitá konkurence silných soupeřů: VKKP Brno D pod vedením trenérky Máji Kašubové, Fosfa Břeclav Lenky Fabikovičkové a Znojmo Přímětice-družstvo zkušeného trenéra Martina Galluse.

Náš první soupeř, kterému jsme zdatně začaly šlapat v koncovce druhého setu na paty, bylo družstvo VKKP Brno „D“. První set soupeř bez větších komplikací vyhrál. Ve druhém setu byla naše bodová ztráta při vstupu do koncovky cca 10 bodů. Při podání kapitánky Markéty Láníkové se nám ale podařilo dotáhnout naše soupeřky až na stav 18:20, 20:22. Škoda našich nevynucených chyb, věřím, že bychom tento krásný bojovný zápas dotáhly do hry v tie-breaku. Výsledek tedy 0:2

Všechna družstva soupeřů dnes potvrdila skutečnost, že nejsou v první čtyřce náhodou. Břeclav s velkým přehledem ovládla všechny své zápasy, v našem zápase nám povolila vždy jen lehce překročit skóre 10ti bodů. Výborně servírovala a protivníci se s tvrdým podáním vždy jen těžce vyrovnávali. Jako jediné družstvo Poháru 7. tříd do své hry zařazovalo útok středem – jednonožku. Závěrečné skóre 0:2.

Znojmo-Přímětice byl náš poslední soupeř neděle, který stejně jako my šel do posledního zápasu bez jediného vítězství. Ale i družstvo Znojma dokázalo držet po celou dobu utkání stabilní výkon. Družstvo našich děvčat ač bojovně, tak se bohužel nedokázalo vypořádat s preciznější hrou domácího celku. Znojemské soupeřky si takřka celý set držely odstup 2-3 bodů, který pak dokázaly bez potíží přetavit ve vítězství, které pro nás znamená pád do nižší, 2. výkonnostní skupiny.

Družstvo děvčat z Milénove dnes zdobila obrovská bojovnost a podpora střídajících hráček z lavičky, které neúnavně podporovaly své parťačky na hřišti. Možná chybělo i trošku štěstíčka, které by pomohlo přetavit tuto bojovnost v bodíky v podobě vyhraného setu. Těšíme se na další, poslední základní 6. kolo Poháru 7. tříd.

Za družstvo VKKP Brno – Milénova

Mgr. Šárka Sklenářová, trenérka