Dne 25. dubna 2019 se náš dívčí tým ZŠ Milénova zúčastnil Krajského finále ve volejbale ASŠK .

Nahrávaly Kačka Repková s Vandou Kadaňkovou, blokovaly Anežka Štorová s Kikou Škrabalovou, smečovaly Verča Chajdová, Anežka Měřínská a Sabča Matoušková. Na protějším postu hrála Nataška Rusková.

První zápas jsme hrály proti Šlapanicím, což pro nás bylo výhodné, protože jsme je pokládaly za nejslabšího soupeře. Mohly jsme se aspoň pořádně rozehrát do dalších zápasů. Na rozcvičce jsme si ale uvědomily, že to nebude tak snadné, protože se nám moc nedařil útok ani servis. Hned jak jsme nastoupily do zápasu, tak to z nás naštěstí spadlo. Nakonec jsme odvedly docela dobrou práci. Začaly jsme smečovat a tvrdým servisem jsme nahnaly hodně bodů. Nakonec jsme vyhrály 2:0.

Náš druhý soupeř byl Vyškov. Povzbuzení výhrou z prvního zápasu jsme nastoupily do hry s nasazením a odhodláním vyhrát. Díky našemu silnému servisu a útoku jsme Vyškov po chvilce porazily 2:0.

Na poslední zápas jsme nastoupily proti Znojmu-Přímětice. Byl to nejsilnější soupeř . Hned od začátku nás hodně zatlačily servisem. Znervózněly jsme a udělaly spoustu zbytečných chyb. Tím si naše soupeřky získaly velký náskok. Po chvilce jsme se vzchopily a tento bodový rozdíl dohnaly, ale ani to nám nepomohlo k výhře prvního setu. Ani začátek druhého setu se nám nepodařilo zachytit. Opět nás to stálo spoustu bodů. Za stavu 1:8 pro naše soupeřky jsme se ale rozhodly jim nedát výhru tak lehce a začaly hrát nejlíp, jak jsme v tu chvíli mohly. Nakonec se nám i přes náš nepovedený začátek povedlo vyhrát celý set. Tiebreak jsme byly odhodlané vyhrát. Prvních pár bodů jsme zahrály úžasně. Bohužel se nám nepodařilo dobře přihrát a nakonec jsme tiebreak prohrály.

Za druhé místo v Krajském finále jsme ale rády. Turnaj nás bavil a užily jsme si ho. Ještě nás čeká Krajské finále na klubové úrovni a 2. místo je pro nás velkým povzbuzením.

Vanda Kdaňková IX.C