Sobotní kvalifikace do Krajského přeboru žákyň ve volejbale se 22. září zúčastnila i naše dvě školní družstva děvčat – VK KP Milénova“ A“ a VK KP Milénova „B“.

Družstvo „B“ odehrálo svůj kvalifikační turnaj v hale na Veslařské ul. v Břeclavi. Postupně se utkalo s domácím „A“ mužstvem, dále pak s družstvem Újezda u Brna a Znojma a celý turnaj zakončilo klubovým derby s VKKP Brno „D“ v čele s paní trenérkou Májou Kašubovou.

Po výsledcích 0:2 proti domácí Břeclavi, ale pak 2:0 po zápolení proti Újezdu i Znojmu jsme vydobyli parádní 2. místo ve skupině. V závěrečném barážovém souboji o 3. výkonnostní skupinu Přeboru Jihomoravského kraje s VKKP Brno „D“ se nám soupeřky podařilo zatlačit a zdolat taktéž 2:0. Třetí výkonnostní skupinu se nám tedy podařilo ukořistit stejně jako našemu A-týmu, následující turnaj bude tedy možno vidět školní derby KDO S KOHO!?!

Děvčata – hráčky „B“-týmu – se každým zápasem zlepšovala a získávala větší a větší jistotu a sebevědomí, které se zúročily v posledních dvou důležitých zápasech. Také velká chuť, obětavost, spolupráce a bojovnost začala po prvním prohraném zápase zdobit všechny členky „B“-družstva. Holkám děkuji za výkony a budu se těšit na další turnaje.
Za „B“-tým ZŠ Milénova
trenérka Mgr. Šárka Sklenářová

Družstvo "A" hrálo svoji kvalifikační skupinu na Novolíšeňské. Do prvního zápasu jsme šly odvážně a nebály jsme se útočit. Proti Sokolu Šlapanice se nám to celkem dařilo. Na servisu jsme nebyly ještě úplně stoprocentní, ale v průběhu zápasu se i to zlepšovalo. Ve druhém utkání jsme měly domácí Junior "A". První set jsme prohrály, ale druhým setem jsme si to vynahradily. Soupeřky jsme dostaly pod tlak a dokázaly jsme set vyhrát. V tiebreaku jsme měly nakročeno k vítězství, ale po několika chybách na příjmu naše sebejistota téměř zmizela a zápas jsme těsně prohrály 1:2 (14:16). Třetí zápas jsme dokázaly vyhrát 2:0. Bylo to proti Velké Bíteši. Našemu týmu v prvním setu chyběla bojovnost a odvaha, občas jsme dělaly zbytečné chyby, ale i přesto jsme set dokázaly ovládnout 25:20. Druhý set už byl jednoznačnější a dotáhly jsme tak zápas do vítězného konce. Čtvrtý zápas jsme vyhrály 2:0 hlavně díky našemu servisu. Sokol Jehnice jsme díky servisu nepustily do hry.

Celkově jsme se výsledkem spokojené. Budeme se snažit zlepšovat a probojovat se do Finálového turnaje pro nejlepších 8 družstev.
Veronika Chajdová VII.C