Díky krásnému letnímu počasí se v sobotu 12. 5. konečně mohlo družstvo mladších žákyň VKKP Brno – Milénova, přesněji děvčat 6. třídy, zúčastnit svého prvního venkovního turnaje šestkového volejbalu. Děvčata, s kapitánkou Markétou Láníkovou Děvčata v čele, čekala 4. utkání. Družstvo VKKP Brno Milénova hrálo ve složení: Markéta Láníková (C), Veronika Chajdová, Kristýna Němcová, Erika Tausová, Monika Hlaváčová, Natálie Vévodová, Markéta Kratochvílová, Barbora Kaslová a Tereza Míčková.
První zápas jsme těsně prohráli v tiebreaku proti pozdějšímu vítězi celého turnaje – TJ Sokol Újezd u Brna (1:2). Druhé utkání proti TJ Sokolu Letovice jsme skvěle zahájili a první set bez problémů v něm zvítězili. Ve druhém setu jsme se dostali takřka do bezvýchodné situace, kdy jsme prohrávaly 16:23. Díky podání Verči Chajdové jsme skóre nejen dotáhly, ale celý zápas vyhrály 2:0.
Zápas číslo 3 proti TJ Sokol Újezd B jsme měly celou dobu pod kontrolou a druhým vítězstvím 2:0 v řadě jsme se posunuly na průběžnou 3. příčku. Poslední utkání proti Junioru Brno pro nás znamenalo malé finále: vítězství = stříbro, prohra = bronz. S vědomím těchto šancí jsme vstoupili do zápasu bohužel bojácně a čekaly, co s námi soupeřky vyvedou. Nakonec jsme se přece jen oklepaly, do hry se dostaly, a dokonce podávaly na setball. Bohužel jsme těsnou koncovku ale dále nezvládly a prohrály 24:26. Ve druhém setu jsme se do hry takřka nedostaly a zápas o stříbrné medaile ztratily 0:2.
Z „Memoriálu Věry Zapletalové a Hany Daňkové“ z Újezdu u Brna si tedy nakonec odvážíme krásné 3. místo společně s bronzovými medailemi. Za nejužitečnější hráčku byla vybrána Veronika Chajdová.
Trenérka Mgr. Šárka Sklenářová