V týdnu od 15. do 22. října 2017 navštívili naši školu v rámci výměnného programu Intercambio žáci a jejich učitelky ze španělské základní školy v Sodupe. Do programu je zapojeno pět brněnských základních škol, které spojuje dlouhodobější spolupráce v oblasti daltonského vyučování.
Děti byly ubytovány v rodinách našich žáků, kteří si pro ně společně s učiteli připravili pestrý program. V pondělí je naši žáci krátce provedli po své škole, poté se s nimi vydali na prohlídku historického centra Brna. Naši žáci jim představili nejvýznamnější historické i kulturní památky a místa. Odpoledne všichni strávili na Lesné hraním minigolfu.
V úterý jsme se s dalšími zúčastněnými školami vydali na společnou prohlídku hlavního města Prahy. Vlakem jsme se dopravili na pražské hlavní nádraží, kde pěší prohlídka města začínala. Dále jsme pokračovali přes Václavské náměstí k Národnímu divadlu, přešli jsme na druhou stranu řeky a napsali pár vzkazů na Lennonovu zeď. Odtud už to bylo kousek ke Karlovu mostu s krásným výhledem na Pražský hrad. Další zastávkou bylo Staroměstské náměstí s orlojem a po krátké pauze na náměstí Republiky následovala zpáteční cesta vlakem do Brna.
Středeční den zahraniční žáci i učitelky strávili na naší škole. Během dopoledne probíhala diskuze mezi žáky a učiteli a poté se hosté společným dlabáním dýní zapojili do soutěže našeho žákovského parlamentu o nejkrásnější dýni.
Krátce před polednem uvítal děti i učitele na radnici městské části Brno-sever samotný starosta i obě místostarostky. Po návratu do školy jsme společně připravovali v naší kuchyňce tradiční české a španělské pokrmy. Večer jsme se přemístili do jedné z vyhlášených brněnských restaurací, která nám připravila bohaté degustační menu a flambovací show.
Během čtvrtečního dopoledne jsme se vydali do brněnské ZOO, pro tuto příležitost si naši žáci připravili kvíz v anglickém jazyce. Odpoledne pak všichni otestovali své schopnosti v Lanovém centru Proud, ti odvážnější pak zvládli i zhoupnutí z výšky 11 metrů.
Poslední školní den jsme se i s dalšími zúčastněnými školami vydali do Vida! science centra, kde si mohli žáci i učitelé vyzkoušet a blíže prozkoumat přes 170 interaktivních exponátů rozdělených do čtyř tematických celků.
O víkendový program se zahraničním žákům postaraly rodiny, u kterých byli během pobytu ubytováni. A v neděli odletěli zpátky do Španělska.
Doufáme, že se hostům u nás líbilo, a užili si společný program tak jako my. Těšíme se na ně opět v květnu, tentokrát ovšem ve Španělsku.

                    Učitelé anglického jazyka