Ve středu 24. dubna 2019 se 22 žáků zúčastnilo 10. ročníku okresního kola Odznaku všestrannosti. Žáci soutěžili v pěti disciplínách: v trojskoku z místa, v hodu medicinbalem vzad, v přeskocích přes švihadlo čtyřmi styly za dvě minuty, v klicích a ve volitelné disciplíně běhu na 1 kilometr nebo driblinku za 2 minuty.
V soutěži družstev jsme obsadili 2. místo a vybojovali postup do krajského kola. Lepší byla pouze ZŠ Arménská a na 3. místě se umístila ZŠ Novolíšeňská. I za nepříznivého počasí, kdy se většina disciplín přesunula do tělocvičny, žáci ve svých věkových kategoriích "vysportovali" výborné výsledky. 8 žáků stálo na stupních vítězů ve svých věkových kategoriích.
Na 1. místech byli: Adam Drška a Anežka Měřínská z IX. C, Josefína Mládenková a Adam Klusoň z VI. C
Na 2. místech byli: Angela Santiago Qu a Vojtěch Kolář z VIII. C, Jakub Fráňa a Matyáš Gryc ze VI. C
Na 4. místech byly: Daniela Slámová ze VI. C a Jana Macháčková z IX. A.
Na 5. místech byli Nataša Rusková z VIII. C a David Brzobohatý ze VII. B.
Pochvala patří i všem ostatním závodníkům.
Postupujícímu žákům do krajského kola přejeme hodně úspěchů. Děkuji za reprezentaci školy, Jana Kapounková.