V obvodních kolech 2. a 3. května obsadili naši mladší žáci 1. místo, mladší žákyně 2. místo, starší žáci a žákyně 4. místo. Ze třech obvodních kol, kterých se zúčastnilo 80 družstev, postoupilo 8 nejlepších v každé kategorii do městského finále. S mladší kategorií jsme patřili mezi 32 družstev z 18 postupujících škol.

Dne 9. května na Palackém vrchu hoši vybojovali 2. místo a děvčata 4. místo. Nejúspěšnější v jednotlivcích byla Anežka Štorová ze VII. C, ve skoku vysokém byla druhá a ve skoku dalekém třetí. Lukáš Konečný ze VII. C obsadil 3. místo v hodu kriketovým míčkem.

„Bramborové“ umístění: Markéta Láníková ze VI. C v hodu kriketovým míčkem, Tomáš Brzobohatý v běhu na 60m a v běhu na 1 km. Pátá místa: David Brzobohatý (oba ze VI. C) ve skoku dalekém a Matěj Mráz ze VII. C v běhu na 1km.
Poděkování za reprezentaci školy ale patří všem, kteří se do závodu zapojili a svými výkony přispěli k postupu a krásnému umístění v městském kole.
V obvodním kole se se nám medailová umístění jednotlivců také trochu vyhýbala, proto pro mě celkový výsledek a postup byl velké překvapení.
Nejlepší výsledky v obvodním kole: Anežka Štorová - 2. místo ve skoku vysokém a 3. místo v hodu kriketovým míčkem, 3. místo štafeta chlapců (Kolář, Novotný, Brzobohatý, Mráz).

Pohár rozhlasu, který letos slaví 50 let, je tradiční utkávání mladých atletů v rámci soupeření družstev ve sprintu, středních tratích, skocích do dálky či výšky, hodu míčkem/vrhem koulí a sprintérskou štafetou. V Brně se soutěže v letošním roce zúčastnilo v obvodních kolech 80 družstev, z nichž 4 byly naše.

Patronkou letošního ročníku soutěže je atletka Michaela Hrubá.

Výškařka Michaela Hrubá patří mezi největší české atletické talenty současnosti. Mezinárodní úspěchy začala sbírat již v dorostenecké kategorii. V roce 2014 vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství světa juniorů v Eugene. O rok později se stala v kolumbijském Cali mistryní světa do 17 let.

Jana Kapounková