V obvodních kolech 6. a 7. května obsadily naše starší žákyně 3. místo a postupují do městského kola této soutěže. Na body se do městského kola nominovalo i družstvo mladších dívek.
Mladší žákyně a starší žáci obsadili 4. místa, mladší žáci 5. místo. Ze třech obvodních kol, kterých se zúčastnilo 42 družstev, postupuje 8 nejlepších v každé kategorii do městského finále.
Mladší kategorie: Závodilo se v chladném a větrném počasí, proto můžeme ocenit snahu a nasazení všech žáků. Nejlépe si vedli na 2. místech Monika Hlaváčová v běhu na 600m a Veronika Chajdová v hodu kriketovým míčkem. 3. místa obsadil Jakub Fráňa ve skoku vysokém a štafeta chlapců na 4x60m (Fráňa, Klusoň, Jurajda, Kasl).
Starší kategorie: V obvodním kole se se nám medailová umístění jednotlivců trochu vyhýbala, po dvou druhých (Anežka Štorová z VIII. C ve skoku dalekém a Jana Macháčková z XI. A v běhu na 60m) a jednom třetím místě (Adam Drška z IX. C ve skoku vysokém) máme spíše „bramborová umístění. Jana Macháčková v běhu na 800m, Natálie Puškašová z VIII. C a Adam Drška ve vrhu koulí a štafeta dívek ve složení Anežka Měřínská z IX.C, Anežka Štorová, Jana Macháčková a Nataša Rusková z VIII. C.
Poděkování za reprezentaci školy ale patří všem, kteří se do závodu zapojili a svými výkony přispěli k umístění družstev.

Pohár rozhlasu, který letos slaví 51 let, je tradiční utkávání mladých atletů v rámci soupeření družstev ve sprintu, středních tratích, skocích do dálky či výšky, hodu míčkem/vrhem koulí a sprintérskou štafetou.
Patronem 51. ročníku Poháru rozhlasu je oštěpař Jakub Vadlejch. 27letý Čech, vicemistr světa z Londýna 2017, účastník olympijských her z let 2012 a 2016.
Jana Kapounková a Lenka Baranová