Desátý ročník krajského finále Odznaku všestrannosti – Sazky olympijského víceboje proběhl v pondělí 27. května 2019 v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Z okresního kola vybojovalo postup osmičlenné družstvo a šest jednotlivců. Družstvo našich žáků soutěž vyhrálo a postupuje do republikového finále, které se bude konat 5. a 6. září v Brně.

V krajském kole žáci soutěžili v šesti disciplínách: běhu na 60 metrů, skoku dalekém, přítazích na šikmé lavici za 2´, leh- sedech za 2´. Poslední disciplína byla volitelná z driblinku za 2´, nebo běhu na 1 kilometr.

Členové vítězného družstva jsou: Jakub Fráňa, Adam Klusoň a Josefína Mládenková z VI. C, Monika Hlaváčová ze VII. C, Anežka Štorová, Kateřina Fruhwirtová, Michal Malec a Vojtěch Kolář z VIII. C.
Nejúspěšnějšími jednotlivci ve svých kategoriích byli na 1. místech Anežka Štorová, Josefína Mládenková, Jakub Fráňa a Adam Klusoň. Druhé místo obsadila Anežka Měřínská, bramborovou, čtvrtou pozici "získali" Adam Drška, oba z IX. C a Matyáš Gryc ze VI. C. Pátá místa obsadily Monika Hlaváčová a Angela Santiago Qu.

Poděkování patří i žákům ze třídy IX. C a Mgr. Janě Nálezkové, kteří byli v roli rozhodčích.
Blahopřejeme a budeme žákům v září držet pěsti. Mgr. Jana Kapounková