Ve dnech 1. a 2. října 2018 se 27 žáků IX. A (dívky) a IX. C zúčastnilo přírodovědně- turistické exkurze v Moravském krasu.
První den jsme odjeli vlakem do Adamova. Josefovským údolím jsme prošli k Františkově huti a Vývěrům Jedovnického potoka. S baterkou jsme si prohlédli jeskyni Jáchymka a podívali se ke vstupu do jeskyně Býčí skála. Odtud jsme autobusem dojeli do Křtin a Jedovnic.
Po ubytování jsme vyrazili na Rudické propadání a Kolíbky. V průběhu cesty i po večeři žáci seznamovali své spolužáky s připravenými informacemi o Moravském krasu. Ve skupinách pracovali s turistickou mapou.
Druhý den jsme autobusem dojeli do Sloupu a prošli si dlouhý okruh Sloupsko šosůvského jeskynního systému. Po obědě v hotelu Broušek jsme se vydali se na autobus zpět do Brna.
Žáci si zaslouží pochvalu za přípravu prezentací i chování na exkurzi.
Děkujeme a těšíme se na další společné akce. Jana Kapounková a Andrea Zachovalová.