Ve dnech 6. – 7. 9. se uskutečnilo Republikové finále Odznaku všestrannosti Sazka Olympijského víceboje. Devátý ročník se potřetí konal v Brně v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Při velkolepém nástupu sportovci, učitelé, armáda i policisté vytvořili olympijské kruhy.
Do finále se podařilo poprvé postoupit z krajského kola celému osmičlennému družstvu.
Závod to byl náročný. Každý závodník musel ve dvou dnech zvládnout deset disciplín. Pro chvíle volna byla připravena BeActive vesnička, kde si závodníci i návštěvníci mohli vyzkoušet sporty pro hendikepované a se samotnými sportovci se také osobně potkat.
Zajímavá byla i setkání s bývalými olympioniky. Závodníkům podepisovali kartičky, na kterých je jejich fotografie a největší sportovní úspěchy.
Naši žáci vybojovali nádherné, deváté místo. Do republikového finále postoupilo 40 škol z celé České republiky.
Nejúspěšnější v jednotlivcích byla Anežka Štorová na 7. místě, Adam Drška na 16. místě a Anežka Měřínská na 25. místě. V jejich věkových kategoriích soutěžilo více jak sto žáků. I ostatní žáci, Jana Macháčková, Kristýna Hanzlová, Tomáš Křenek, Jiří Berka a Vojtěch Kolář, předvedli opravdu skvělé výkony.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Poděkování ale patří i žákům třídy IX. C, kteří byli po oba dva dny pomocníky na jednotlivých stanovištích.
Mgr. Jana Kapounková