Ve dnech 3. – 4. 9. se uskutečnilo Republikové finále Odznaku všestrannosti Sazky Olympijského víceboje. Jedenáctý ročník se popáté konal v Brně v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Při velkolepém nástupu sportovci, učitelé, armáda i policisté vytvořili olympijské kruhy a rok 2020.
Do finále se podařilo počtvrté postoupit osmičlennému družstvu a poosmé jsme měli i zástupce v jednotlivcích.
Naši žáci vybojovali, stejně jako před dvěma lety, nádherné deváté místo ze 39 škol z celé České republiky. Školy byly letos nominovány na základě internetových výsledků, disciplíny plnili žáci v hodinách tělesné výchovy.
Nejúspěšnější v jednotlivcích byla Anežka Štorová na 4. místě, Adam Klusoň a Kateřina Vojkůvková na 16. místě a Jakub Fráňa na 19. místě.
I ostatní žáci, Veronika Chajdová, Daniela Slámová, Jolana Studená, Barbora Kaslová, Jakub Jurajda a David Kasl předvedli opravdu skvělé výkony
Závod to byl náročný. Každý závodník musel ve dvou dnech zvládnout deset disciplín. Naši sportovci zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak se na soutěž sami připravili, úžasně si fandili a celou akci si užívali.
Pro chvíle volna mezi disciplínami byla připravena BeActive vesnička, kde si mohli žáci vybrat úkoly v rámci Sazka Olympijské cesty, střelbu na koš z vozíku pro handicapované, zorbing, zumbu a také jsme bohatě využili místní fotokoutek.
Republikového finále se zúčastnilo 561 dětí ze 123 škol. Podpořilo je na 50 olympioniků – aktivních, i těch z řad Českého klubu olympioniků. Škoda, že kvůli přijatým hygienickým opatřením nemohli přijít fandit spolužáci a rodiče.
Do plnění úkolů se může zapojit i široká veřejnost. Vyzkoušejte i Vy, co naši žáci zvládají. 😊 http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/verejny-odznak-vsestrannosti

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Jana Kapounková