Letošní první účast našich mladých nadějí na Poháru 7. tříd
V neděli 18. 2. se naši mladí volejbalisté, žáci a žákyně 5. a 6. tříd, zúčastnili svého prvního turnaje Poháru 7. tříd, svého prvního šestkového turnaje. Turnaj se konal v hale na Veslařské ul. v Břeclavi, zahajovací podání jednotlivých zápasů přelétla v 9:00 síť.
Děvčata nastoupila v sestavě v čele s kapitánkou Markétkou Láníkovou, které zdatně sekundovaly Kristy Němcová a Petláková, Verča Chajdová, Erika Tausová, Monča Hlaváčová, Natka Vévodová jako zástupkyně 6. ročníku, a dále pak páťačky sbírající cenné zkušenosti Danča Slámová a Lucka Miškufová. Holky do turnaje vlétly bez bázně a hany a z celkových čtyř utkání vybojovaly 4 vítězství (2:0 proti TJ Sokolu Újezd B, 2:1 proti FOSFA Břeclav C, 2:1 proti TJ Sokol Šlapanice a závěrem 2:0 proti VKKP Brno G).
S pohledu trenérky jsem očekávala, že turnaj nebude jednoduchý, ale že zvládneme držet s ostatními družstvy krok. Děvčata má očekávání svým výkonem absolutně předčila a nejen s výsledky, ale i s předvedenou hrou jsem byla velmi spokojená. Nasbíraly jsme cenné zkušenosti do dalších zápasů, které jistě v budoucnosti každá jednotlivá hráčka bude moct zúročit.
Turnaje se zúčastnilo i chlapecké družstvo pod hlavičkou TJ Tesla C (chlapci sborovým pokřikem svůj bod vždy oslavovali „za Teslu!!!“). V čele s kapitánem Míšou Ceypem a trenérem Pavlem Koukalem vydřeli 2 cenná vítězství, prohrané zápasy vždy ztratili po těsném souboji (prohra 1:2 s Vítovicemi, vítězství 2:1 s FOSFOU Břeclaví H, prohra 1:2 s VK Pegas Znojmo D a 2:0 vítězství s DDM Hippo Kuřimí). Chlapecké mladičké družstvo s Kubou Fráňou a Jurajdou, Ondrou Janouškem a Skoupým, Honzou Navrátilem, Davidem Kaslem a Vojtou Křesalou taktéž získávalo cenné zkušenosti a bojovalo a každý míč až do úplného konce.
Jsme s trenérem Pavlem rádi, že jsme mohli srovnat výkonnost i v jiné (o kousek kvalitnější) soutěži, než jsou turnaje barevného Minivolejbalu, a že jsme zjistili, že s družstvy, které hrají šestkový volejbal cca o půl roku déle, dokážeme bez problémů držet krok a hrát kvalitní volejbal.

Za duo trenérů Mgr. Šárka Sklenářová