Všechny finálové turnaje jsou za námi a sezona se zdá být u konce. Ale nepředbíhejme, letošní soutěžní rok zdaleka není uzavřen. Pojďme se na to podívat blíže.

Dne 24.3. se konal závěrečný turnaj v kategorii žáků na brněnském sportovním gymnáziu, kam postoupilo 8 nejlepších týmů v Jihomoravském kraji. Naši žáci hráli v těchto týmech :

Tesla Brno (žáci 8. tříd v červeno-bílé kombinaci) - konečné 7. místo
Volejbal Brno "B"(talentovaní žáci 7. a 8. tříd společně s dalšími hráči vol. Brno ve žlutých dresech) - 4. místo
Volejbal Brno "A" (nejlepší z 8. tříd a žáci 9. tříd s odchovanci vol. Brno v černých) - 2. místo a postup na republikové finále.

O dva týdny později se odehrál finálový turnaj mladších žáků (poháru 7. tříd) ve znojemské městské sportovní hale. Nám se povedl historický úspěch, když se obě družstva kvalifikovala mezi 8 nejlepších týmů JMK. To nám ovšem nestačilo a postupně jsme se probojovali s oběma mančafty do semifinále. Bezkonkurenčním vítězem se stal tým Znojma, když zvládl porazit v semifinále družstvo Tesly "B" (v červených dresech)a ve finále poté po velkém boji udolal i naše áčko (černá kombinace). I tak nám patří krásné 2. a 3. místo.

Neměli jsme čas příliš oslavovat, protože hned další víkend (15.4.) nás čekal důležitý turnaj a to kvalifikace na mistrovství republiky ml. žactva. Celý týden se kluci poctivě každý den připravovali a trénovali, aby v sobotu prodali to nejlepší, co se za celý rok naučili. Čekalo nás 5 zápasů v Kojetínské sportvní hale. Předvedli jsme vyrované výkony a poměřili svoje síly s těmi nejlepšími. Jen o dva body v tie-breaku jsme s výběrem Olomoucka přišli o druhé místo. I tak bereme skvělou třetí příčku ze šesti týmů a získáváme postupové místo na republikové finále v Nymburku. Na fotkách v červených dresech. Volejbalová sezona stále nekončí, držíme palce ml. i st. žákům na mistrovstí republiky.

Srdečně gratulujeme a věříme, že se budeme stále zlepšovat a bavit volejbalem!
za kolektiv trenérů Mgr. Filip Vlček a Mgr. Michal Pokorný