V sobotu 13.11.2021 nastoupily žákyně A z Milénové k dalšímu kolu krajského přeboru straších žákyň.
Po úspěšné kvalifikaci se pohybujeme na průběžném 3. místě z 24 družstev. Do naší sestavy také zasáhl Covid a do Znojma mohly odjet pouze nahrávačka Ester Beránková, smečařky Danča Slámová s Terkou Kašparovou, univerzálka Eliška Topinková, blokařky Jusťa Chlupová, Anička Metelková a kapitánka Nela Lancůchová.
V prvním utkání jsme nastoupily proti mladším hráčkám ze Znojma. Utkání jsme měly celou dobu pod kontrolou. Soupeřky jsme převyšovaly hlavně na servisu. Hladké vítězství 2:0.
Ve 2. zápase náš čekal silný Vyškov. Průběh 1. setu potvrzoval kvalitu Vyškova. Nedařilo se nám přihrávat jejich dobrý servis a ubránit útoky ze středu sítě. Celý set jsme pouze dotahovaly. Nakonec z toho byla těsná prohra 23:25. O přestávce po 1. setu jsme se ale zklidnily. Začaly jsme lépe podávat a ve hře jsme soupeřky přehrávaly. Celkem jasně jsme vyhrály 2. set 25:15. Do tiebreaku jsme šly s vědomím, že už na ně máme. Jen musíme udržet výkonnost a koncentraci až do konce. To se podařilo. Tento zápas byl důležitý pro celkové vítězství v turnaji.
V posledním zápase jsme celkem snadno porazily Jehnice a postoupily zpět do 1. skupiny.
Nela Lancůchová, Tereza Kašparová

Krajské kolo žákyň – Milénova B

  1. zápas – Předklášteří, prohra 0:2
    Hra nebyla špatná, ale soupeřky dávaly dobrá podání a nám se je nedařilo vybrat, tudíž jsme nemohly útočit. Málo jsme se pohybovaly po hřišti.
  2. zápas – Břeclav, prohra 0:2
    Tento zápas začínal velmi dobře. V prvním setu jsme měli náskok, ale pak se jim podařilo nás dohnat. V dalším setu už jsme nebyly moc aktivní a soupeřkám se podařil vyhrát druhý set s velkým náskokem.
  3. zápas – Vyškov, prohra 0:2
    Při tomto zápase jsme hodně podcenily hráčky. Vypadaly slabě, ale nakonec se ukázalo, že dávaly velmi dobrá podání, dobře si to nahrávaly, a proto dobře útočily. My jsme se zase málo pohybovaly po hřišti, takže se nám to nedařilo vybírat.

Lucie Hádlíková