V neděli 7. října se konečně i kategorie 7. tříd dočkala svého kvalifikačního turnaje. Děvčata reprezentující barvy ZŠ Milénova pod hlavičkou Volejbalového klubu Královo Pole nastoupila ke svému prvnímu měření sil v 9:00 na ZŠ Vejrostova proti chlapeckému družstvu Vítovic. Bitva hraná na 2 sety vyzněla v remízu, nakonec však o 5 míčů dopadla lépe pro naše protivníky.

Ve druhém zápase naše děvčata změřila síly s DDM Brno, které v prvním kole zápasů bez problémů zvítězilo 2:0. Díky koncentrovanému výkonu si naše holky odnesly jednoznačné vítězství 2:0 a čekaly na poslední zápas proti mladinkému družstvu Újezda u Brna C.

S vědomím vyrovnaného skóre s Vítovicemi jsme jako uragán vlétly do 3. zápasu a soupeři z Újezda povolili v první sadě pouhý bod, ve druhé sadě bodů osm. Díky skvělému výkonu se nám tedy podařilo na skóre postoupit ze skupiny z prvního místa a utkat se s družstvem chlapců – brněnského giganta – Volejbalu Brno, které ve své skupině bez komplikací 3x zvítězilo.

Poslední zápas byl díky kvalitnímu soupeři o level jinde. Nám se dařilo vzdorovat pouze bombastickým podáním Veroniky Chajdové a i přes obětavý výkon v poli jsme soupeři podlehly 2:0 a celkově se tedy kvalifikovaly do 2. výkonnostní skupiny Poháru 7. tříd, což považuji za úspěšný výsledek. Děvčatům děkuji za bojovné výkony a předvedenou hru.

Za družstvo VKKP Brno – Milénova

Mgr. Šárka Sklenářová