V neděli 23. dubna 2023 se 12 žáků naší školy zúčastnilo jednoho ze čtyř krajských kol 28. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus v Olomouci. Pozváni byli zástupci čtyř tříd na základě aktivní účasti v celoročních internetových soutěžích.
Nejlépe si vedli žáci třídy IX. C - Matoušek Lukáš a Plášek František, které doplnil Schreiber Jakub ze VII. C, obsadili 3. místo (z 18 tříd, 1. místo ze základních škol) a postoupili do celostátního kola. Děvčata ze VII. C Pavlíčková Lucie, Kolářová Kristýna, Šulová Sára s dvaceti správnými odpověďmi obsadily sedmé místo a na body postupují také.
Poděkování za účast patří také žákům třídy VIII. A- Knoblochové Stele, Továrkové Lucii, Vymazalovi Lukáši a žákům třídy VII. B Florianovi Radkovi, Kamilu Jursíkovi a Václavu Čechalovi.
Soutěž probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní školní třídy a celé školy. Internetová část se skládá z elektronických soutěžních kol ve kterých žáci vyhledávají odpovědi na otázky a elektronicky je odesílají pořadatelům. Cílem je získat pro třídu co nejvíce bodů a mít tak šanci postoupit do dalšího kola soutěže.
Všem žákům, kteří v průběhu školního roku soutěží patří poděkování a zástupcům postupujících tříd blahopřání za účast v celostátním kole. Mgr. Jana Kapounková