Na první jarní den, 21. března, proběhlo na Tyršově základní škole v brněnských Židenicích městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti s názvem Babylon aneb Rozumíme si? Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší žáci (5. ročník) a starší žáci (6. a 7. ročník). Naši školu reprezentovalo za každou kategorii 6 úspěšných řešitelů kola školního.
Úspěch slavil Robin Vokál z 5.C, který ve své kategorii obsadil 2. místo. Gratulujeme!
Úspěšnými řešiteli byli dále Adam Vyklický a Laura Špoková z 5.A, kteří obsadili šesté a sedmé místo. Těsně pod příčkou úspěšných řešitelů skončili Elizaveta Toropchina a Daniel Roznos z 5.C, Zara Kocková bohužel na soutěži chyběla.
V kategorii starších žáků se mezi úspěšné řešitele „pročetli“ Ondřej Štaffa ze 7.B a Julie Vojkůvková ze 6.C. Obstojně si vedli i další reprezentanti – Anna Dvořáková ze 7.A, Nikola Kalužíková ze 6.C, Klára Nečasová ze 7.C a Kryštof Staněk ze 7.A.
Všem odvážným čtenářům děkujeme za reprezentaci.
Mgr. Miriam Kudrnová