Žáci dramatického semináře zahráli prvňáčkům

Čtvrtek 21. prosince 2023 byl velkým dnem pro žáky 6. B, kteří navštěvují dramatický seminář. Uspořádali totiž představení pro 1. třídy naší školy, na kterém uvedli vlastní vánoční příběh „Jak Mach a Šebestová zachránili Patovi a Matovi Vánoce“. Výkony všech herců byly velmi zdařilé a děti se často neubránily smíchu, když Pat, Mat nebo jejich starý strýček vyvedli nějakou hloupost. Za zmínku rozhodně stojí zajímavé rekvizity, které příběh dotvářely. Na scéně se objevil například toaleťák, nefunkční označovač jízdenek nebo utržené sluchátko. Všechno nakonec dobře dopadlo a pohádkové postavy se s diváky rozloučily písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.
Všichni herci prokázali odvahu a zodpovědnost, když představení nečekaně uvedli také v rámci vystoupení pro školky dne 14. prosince 2023. Nahradili skupinu z paralelní třídy, která bohužel svoje představení nemohla hrát z důvodu vysoké nemocnosti. Zažili tak atmosféru veřejné generální zkoušky a pohádku zhlédlo cca 42 dětí ve vestibulu školy.
Žákům dramatického semináře, ale i jejich rodičům, patří velké poděkování za nasazení a spolupráci. Těším se, co dalšího se nám spolu podaří vytvořit.

Mgr. Miriam Kudrnová