V minulém týdnu se žáci devátých tříd opět setkali s odborníkem z praxe, tentokrát se jednalo o advokáta a bývalého soudce s mnohaletou praxi v oblasti justice. Žáci si otestovali své znalosti z historie práva, ověřili si své povědomí o zákonech či rozhodovací činnosti soudu. Spousta z nich dopadla v tomto testu výborně! Dále pan advokát žáky seznámil s náplní práce jednotlivých povolání, vymezil rozdíly mezi soudcem, státním zástupce, advokátem, notářem. Žáci tak zjistili, jaké jsou důležité předpoklady pro dané profese a na jakým směrem by se mělo ubírat jejich studium, pokud by se pro některé povolání rozhodli. Během besedy žáci měli možnost klást připravené otázky. Pan advokát přidal i několik příběhů ze soudní síně, které měly samozřejmě velký ohlas. Věříme, že tato zkušenost byla pro žáky přínosná a zajímavá.

.