"Dobrý den...Ahoj...Čau...Zdarec..." - obyčejná slova, která ale mají velkou váhu.

V úterý 21. listopadu byl "Světový den pozdravů", který v ČR není příliš známý, přesto ale velmi významný. Ve světě se tento den slavil přesně po čtyřicáté druhé.
Má velmi zajímavou historii - vznikl v reakci na arabsko-izraelskou válku v roce 1973. Studenti Harvardovy univerzity byli znepokojeni vidinou globálního konfliktu, cítili se bezmocní vůči tomuto dění a přemýšleli, jak by mohli pomoci. Vymysleli proto nápad se "Světovým dnem pozdravů", kdy chtěli upozornit světové vůdce na to, že je vždy lepší spolu mluvit, než bojovat. Svoji myšlenku zakládali na faktu, že první slovo, které si při setkání lidé vymění, bývá právě pozdrav.

V ŽP jsme se rozhodli tento den podpořit a uspořádat ve škole celý "Týden pozdravů od 20. - 24. listopadu".
Vytvořili jsme několik povedených plakátů s pozdravy z různých koutů světa a vyzdobili s ní naši novou spojovací chodbu, kde si mohl každý pozdravy přečíst a také se o nich dozvědět různé zajímavosti.

Soňa Dočekalová a Tereza Plšková