V pondělí 19. září se školní jídelna na ZŠ Milénova na celé dopoledne proměnila v jeviště pro divadelní spolek The Bear Educational Theatre z Prahy. Členy souboru jsou rodilí mluvčí anglického jazyka z různých koutů světa.

Do hlediště nejdříve usedli žáci 7. a 8. ročníků, aby shlédli interaktivní představení The Detectives, příběh zasazený do kabaretu v Anglii se třemi hlavními postavami: Michaelem Kayem, kouzelníkem, jeho ženou Sylvií Kay, tanečnicí a jejich kolegou, klaunem Christopherem O'Connelem. Silvie je otrávena a diváci jsou vyzváni, aby zjistili, kdo je vrah. Detektivní zápletku žáci úspěšně vyřešili.

Děti z 5. a 6. ročníku se stali součástí představení The Alien Grammar Show, v němž je mimozemšťanka pronásledována dvěma intergalaktickými agenty, kteří ji chtějí chytit a zabít. Mimozemšťan i agenti potřebují pomoc od publika, což znamená, že show je mimořádně interaktivní. Mimozemšťanka má problémy s kladením otázek v angličtině a děti jí pomáhají.

Obě představení sklidila obrovský potlesk diváků.

Mgr. Petra Píštěková