V úterý 2. května se v areálu atletického stadionu VUT Pod Palackého vrchem uskutečnilo první ze tří obvodních kol atletické soutěže škol.
Za naší školu soutěžilo 42 žáků ve 4 družstvech.
Ze 36 družstev devíti škol naši žáci obsadili: 4. místo děvčata III. kategorie (6.-7. tříd), 5. místo patří dívkám kategorie IV. (8.- 9. třídy) a chlapci III. i IV. byli shodně na 6. místě.
Nejúspěšnějšími jednotlivci byli: Matěj Janoušek ze VII.C v běhu na 60m obsadil 1. místo časem 8.00´, Martin Krupka z IX. C - 2. místo ve skoku dalekém (5,68m), 3. místo v běhu na 60m (7.74´), Jakub Pernický ze VII.A 2. místo v běhu na 1km (3:17,80), štafeta mladších dívek 4x 60m na 3. místě. Bramborovou, čtvrtou pozici obsadila Stela Knoblochová z VIII. A ve skoku vysokém a i v běhu na 800m, Eva Babáčková z VI.C v hodu kriketovým míčkem.
Pátých a šestých míst už bylo více, Marina Hajnovičová ze VII. B v běhu na 60m a skoku dalekém, Kimberly Holcová z VI. C pátá ve skoku dalekém, Nikita Musilová v hodu kriketovým míčkem, Eliška Slámová z VIII.A ve skoku vysokém, Vojtěch Spousta ve skoku dalekém. Na šestém místě v běhu na 60m i hodu kriketovým míčkem byla Eliška Topinková ze VI. C, štafety chlapců a dívek 8.-9. tříd a tak by se dalo psát dále...
S absencí sportovišť na nácvik a trénink atletických disciplín žáci předvedli velmi pěkné výkony. Děkujeme jim za reprezentaci školy.
Mgr. Lenka Baranová a Mgr. Jana Kapounková
Výsledky na stránkách atletiky- skupina kalendáře Pohár rozhlasu Brno 2.5.