Ve dnech 7. – 8. 9. se uskutečnilo Republikové finále Odznaku všestrannosti Sazky Olympijského víceboje. Čtrnáctý ročník se poosmé konal v Brně, v areálu VUT Pod Palackého vrchem.

Naši školu reprezentovalo družstvo osmi žáků a jeden jednotlivec. Z krajského kola postoupilo ze druhého místa družstvo a na body za výkony v hodinách TV Matěj Janoušek z VIII.C.

Republikové finále je složeno z deseti disciplín, jež musí závodníci absolvovat ve dvou dnech. Jde například o kliky, trojskok z místa, přeskoky přes švihadlo, dribling s basketbalovým míčem, skok do dálky nebo hod kriketovým míčkem.

Družstvo v konkurenci 40 škol z celé České republiky obsadilo 14. místo. Nejlepší individuální umístění vybojoval Štěpán Láník, ve své věkové kategorii obsadil 16. místo a Stela Knoblochová se umístila na 32. místě. Jejich věková kategorie měla největší počet startujících, více jak 120. Oba žáci získali diamantový odznak.
Kateřina Vojkůvková za své výkony za dva soutěžní dny obdrží zlatý odznak. Stříbro mají ostatní sportovci, Filip Šubrt, Matěj Janoušek, Jakub Rozsypal i Šimon Pelíšek, Justýna Ryzí a Lucie Továrková.
Děkujeme i za podporu spolužáků, na zahájení akce nám přišli fandit žáci ze tříd VII. A, VIII. C a IX. C.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Mgr. Jana Kapounková